Často kladené otázky a odpovědi

Kolik ušetříme měsíčně, ročně za 20 let?

V průměru generujeme úsporu 30% až 50% úspor nákladů na teplo oproti původním dodávkám ( záleží na lokalitě a technických možnostech).

Jaká jsou vhodná místa pro instalaci uvedené technologie?

Ideálním umístěním jsou v závislosti na typu možného technického řešení například bývalé kočárkárny, sušárny, prádelny atd. – cca 20 m2, nebo také střecha budovy – cca 8 m2.

Jak je technologie hlučná?

Celá naše technologie splňuje hygienické limity pro provoz v obytných budovách, což musíme vždy dokládat pro kolaudaci měřením akreditovanou firmou.

Za jak dlouho nás jste schopni přepojit - doba instalace technologie?

Doba instalace dnes nepřesahuje 5 týdnů. Vlastní přepojení od stávajícího zdroje tepla probíhá během několika hodin bez jakéhokoli narušení tepelného komfortu uživatelů.

Co když to vypadne - porucha a nebudeme topit?

Pro tento případ máme technologii 100% zálohovanou druhým zdrojem tepla, a to nejčastěji plynovou kotelnou.Protože máme vlastní zdroje el. energie a nebo vlastní jističe , může i v případě výpadků dodávek el.energie do bytových domů být naše technologie v určitých případech v provozu a stále zásobovat tyto objekty teplem.

Když nám bude zima, můžeme si přitopit a jakým způsobem?

Teplotu topné vody a tím i teplotu vytápění jednotlivých bytů lze nastavit individuálně vždy pro konkrétní vytápěný dům. Stejně tak lze dodávat teplo do Vašeho domu ihned v okamžiku, kdy ho požadujete a to díky instalaci zdroje tepla přímo ve Vašem domě a současně díky možnosti dálkového ovládání celé technologie, tedy topit můžete kdykoli budete chtít.

Bude topný výkon dostatečný?

Bude a vždy. Toto vychází ze stejných typů bytových domů, které již teplem zásobujeme. Tedy z historie známe energetické spotřeby jednotlivých bytových domů a proto víme, jaký tepelný výkon je na jednotlivé objekty potřeba instalovat. Současně pak vycházíme i z Vašich aktuálních spotřeb tepla na vytápění od původního dodavatele, které nám poskytnete za poslední období.

Jak se měří a účtuje cena tepla + TUV? Samostatnými měřidly? Rozpočtem?

Rozpočítávání tepla na jednotlivé byty zůstává původní.

Jaké značky - výrobce technologoií používá Chelis s.r.o. a proč?

Tepelná čerpadla Stiebel-Eltron a Robur, plynové kotle De Dietrich ostatní součásti technologie tepla od předních evropských výrobců.